Lov sumců na kaktus

Vezmete středně velký kaktus, musí být pořádně zelený… Zní to trochu šíleně, ale sumci kaktus milují! Přesvědčil jsem se o tom minulý týden na jedné ze pstruhových nádrží ve středočeském kraji. Po záseku seděl kaktus přesně v koutku tlamy, takže nešlo o žádnou náhodu…

A teď vážně. Při chytání duháků kteří lovili drobné rybičky těsně pod hladinou jsem při pomalejším stahování opravdu chytil sumce na mušák. Používal jsem rychlou intermídu, osmnáctku fluorocarbon a sedmičkovou Auru. Ne že by něco z toho bylo pro lov sumců důležitější, než náhoda být ve vhodný čas na správném místě. Šňůra najednou ztěžkla, a po záseku nenásledoval výskok, ale přímý tah směrem pryč od břehu. Po otočení ryby následovalo pár kopanců do vlasce, takže jsem si začal myslet, že se jedná o starého dlouhého duháka, který po zimě ztratil kondici a brání se vyhublým tělem co mu síly stačí. Že se jedná o sumce, jsem poznal až po zhruba pěti minutách kousek u břehu, kdy se na mě vyvalilo mramorované tělo. Krásný zážitek.

1 komentář u „Lov sumců na kaktus

  • Pěkný úlovek :-) Na internetu jsem četl o největším úlovku sumce v evropě. Myslím že to bylo na řece Pád. Toho na kaktus asi neulovili :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *